Our Services

تولید کفش با پرینتر سه بعدیتولید کفش

پاهای شما منحصر به فرد است، کفش هایتان چطور؟

خیلی اوقات شما مجبورید کفش هایتان را که حتی تازه خریداری کرده اید، دور بیندازید. چون پای شما را می زند یا در آن احساس راحتی نمی کنید. پرینتر سه بعدی کفش های شما را دقیقا مطابق با پاهایتان "مخصوص شما" می سازد.

 

info@ sm3m.com ۰۲۱-۲۲۲۵۹۹۰۸-۹


استفاده شرکت های معتبر تولید کفش از پرینتر سه بعدی

چندین شرکت معتبر تولید کفش مانند United Nude، Feetz، Nike در حال حاضر با پرینتر سه بعدی برای مشتریان شان کفش می سازند، در داخل فروشگاه یا در تحویل در محل آن ها!

تولید کفش با پرینتر سه بعدی

نمونه ای از کفش تولید شده با پرینتر سه بعدی

حدود بیست سال است که پرینتر سه بعدی با عنوان مدل سازی سریع به تولید محصولات نهایی مشغول است و این فقط شامل تولید کفش نمی شود بلکه جواهرات، لباس ها، داشبورد ماشین ها، قطعه های موشک ها، فک برای انسان ها از جمله مواردی هستند که پرینتر سه بعدی آن ها را تولید می کند. پرینتر سه بعدی چیست؟

کفش های کاملا مطابق پا

آنچه که نظر مشتریان را به تولید کفش ها با پرینتر سه بعدی جلب می کند اینست که کفش هایی که ساخته می شود برای هر کس مخصوص پای اوست. عده ای از مردم هستند که پاهای خاصی دارند. در بعضی موارد ممکن است پای چپ شخصی مقداری عریض تر از پای راستش باشد. در این مورد یافتن کفشی که دقیقا مطابق با جفت پاهای او باشد به ندرت پیش می آید. علاوه بر این کفش ها فقط در سایز های خاصی تولید می شوند و اگر پای شخصی در آن قالب نگنجد، پیدا کردن کفش برایش دشوار خواهد بود. پرینتر سه بعدی این مشکلات را حل می کند.

در تولید کفش ها با پرینتر سه بعدی، به جای اینکه کفش های آماده را، از این پا به آن پا کنید، از پاهای خود از زوایای مختلف عکس بگیرید. این به کامپیوتر اجازه می دهد تا مدل سه بعدی پای شما را به طور دقیق مدل سازی کند. این فایل سه بعدی به همراه اطلاعات دیگری مانند قد و وزن و نوع فعالیتی که با کفش می خواهید انجام دهید ادغام می شود و یک جفت کفش شخصی سازی شده به شما تحویل می دهد.

تولید کفش با پرینتر سه بعدی

روال کار شرکت feetz از تولید کفش با پرینتر سه بعدی و تا تحویل در محل مشتری

برخی شرکت ها مانند Feetz کفش ها را پرینت می کند و درب منازل مشتریان می فرستد. برخی دیگر مانند United Nude  کفش ها در فروشگاه در مقابل چشمان مشتری پرینت می گیرد.

کمی فراتر از یک جفت کفش: کفش های درمانی و ورزشی

حقیقتا این تکنولوژی فقط مخصوص آنهایی که به دنبال آخرین مدل های کفش و فشن هستند، نیست. از جنبه درمانی نیز می توان به کفش ها نگاه کرد. ساختن کفش هایی که درد بیمار را از ناحیه پا کاهش دهد و با وجود بیماری به او احساس آرامش دهد نیز از اهداف استفاده از پرینتر سه بعدی است. در این فرآیند عکس های سی تی اسکن از پای بیمار طی فرآیند مدل سازی پزشکی به فایل های سه بعدی تبدیل می شود و تبدیل به کفش های مناسب او می شود.

همچنین برخی شرکت های کفش های مخصوص ورزشی تولید کرده اند. به طور مثال شرکت Nike کفش مخصوص ورزشی خود را با نام Vapor Ultimate Cleat  رونمایی کرد که از فناوری پرینت سه بعدی در آن استفاده کرده بود. به این صورت شما به ورزشکار تجربه بهترین عملکرد را از نظر قدرت، سرعت یا هر دو می دهید و باعث می شوید هر یک از ورزشکاران با پوشیدن کفش های مخصوص خود بهترین بازده را در زمین ورزش داشته باشند.

کفش تولید شده با پرینتر سه بعدیکفش ساخته شده به کمک پرینتر سه بعدی - Nike Vapor Ultimate Cleat

 

با این حجم خلاقیت و نوآوری می توان مطمئن بود که در آینده تولید کنندگان کفش با کمک پرینتر سه بعدی، کفش های با ویژگی های بیشتری تولید کنند.