اخبار پرینتر سه بعدی

تولید دست مصنوعی در چند سال گذشته از برنامه های کاربردی و بسیار با ارزش تکنولوژی چاپ سه بعدی بوده است. یک سازمان خیریه مستقر در آتلانتا، اعضای مصنوعی با قیمتی مناسب برای نیازمندان تولید کرده است.  

از زمان راه اندازی این موسسه خیریه صدها دست مصنوعی، انگشت دست و پا و.... را با استفاده از چاپ سه بعدی برای نیازمندان به این اعضا تولید کرده است. که با این وجود هنوز هم نیازهای فراوانی به تولید این اعضای مصنوعی در سرتاسر جهان احساس می شود. 

شرکت AIRWOLF و همکاران ایده چاپ سه بعدی را برای تولید اعضای مصنوعی عنوان کردند. این شرکت هدف از به انجام رساندن این طرح را به عنوان بخشی از بزرگترین انقلاب تکنولوژی سه بعدی در تاریخ این کشور، تغییر سطح کیفیت زندگی اعلام کردند. ولف رئیس و موسس این شرکت در این باره می گوید: «سرعت بالا و قابلیت های مواد پرینتر سه بعدی  را برای کار مورد نظر ما منحصر به فرد کرده است، قصد ما ساخت اسباب بازی ساده نیست، هدف ما ساخت اعضایی کاربردی، واقعی، سبک و بادوام است که استفاده کننده بدون هیچ گونه نگرانی در مورد شکستن آنها، قادر به انجام کارهای روزمره خود باشد رخ دادن این اتفاق رکورد جهانی چاپ سه بعدی را خواهد شکست» 

تایلر مدیر خلاق این شرکت در این باره می گوید:«در حال حاضر قصد ما متحد کردن مردم جهان برای انجام کار بر روی هدفی مشترک می باشد که پرینتر های سه بعدی این امر را امکان پذیر می کند» وی همچنین می گوید: با صرف هزینه و زمانی اندک با تولید این اعضای مصنوعی برای افرادی که دارای نقص عضو هستند، می توان توانایی حرکتی آنها را به مقدار بسیار چشم گیری بالا برده و زندگی آنها را متحول کرد.»