اخبار پرینتر سه بعدی

با پیشرفت علم چاپگر سه بعدی و ساخت شمار زیادی از پروتزهای ترکیبی، هنوز هم سازندگان و طراحان این چاپگرها در فکر استفاده های بیشتری از این فناوری در سرتاسر زندگی روزمره انسان ها و راحت تر کردن و بالا بردن سطح کیفی زندگی هستند. 

شاید شناخته شده ترین استفاده پرینتر سه بعدی ساخت پروتزهای مصنوعی پزشکی برای ورزشکاران و یا افرادی که مچ دست، پا و یا دیگر اعضای خود را از دست داده اند باشد. به تازگی یکی از شرکت های پیشرو در فناوری چاپ سه بعدی پوشش محافظ خارجی تولید کرده است که به گلف بازان، در یادگیری چگونگی ضربه زدن به توپ کمک می کند و باعث دقیق تر شدن قوانین گلف می شود که از سال 2012 اجرا شده و در سال 2016 جزئی از قوانین بازی گلف خواهد شد. 

قبل از ساخت این پوشش نیاز بود که مربیان به گلف بازان در ثابت نگه داشتن بازوها کمک کنند اما امروزه با این پوشش سه بعدی ورزشکاران می توانند بازوهای خود را محکم و استوار و بدون حرکت گرفته و خود را در موقعیتی ایده آل قرار دهند. و رقابتی هیجان انگیزتر بین دو گروه آماتور و حرفه ای به وجود آید. 

در این بازی برای افتادن توپ درون سوراخ، لازم است که بازیکن، بازوهای خود را در برابر بدنش ثابت نگه دارد، مثل یک عکاس هنگام گرفتن دوربین. طرز کار آن به این صورت است که مچ ها را در موقعیت خاصی قرار داده و به شکل گیری عضلات هنگام ضربه زدن به توپ می انجامد و به بازیکنان در ثابت نگه داشتن بازوها و همچنین بهتر ضربه زدن و اجرای دقیق تر قوانین گلف کمک می کند. 

از دیگر مزایای این پوشش متناسب بودن آن با مچ دست و ساعد هر گلف باز است و در طرح ها و رنگ های مختلف و بسیار سبک و مقاوم در برابر رطوبت می تواند ساخته شود.