اخبار پرینتر سه بعدی

تولیدکنندگان وسایل نقلیه همواره به دنبال راهی بهتر و راحت تر برای حمل و نقل و تردد مردم در سطح شهر هستند. تاکنون پژوهش های صورت گرفته در این زمینه به ساخت انواع مختلف وسایل نقلیه پیشرفته از قبیل اتومبیل های بی سرنشین منجر شده است. 

از دیگر دستاوردهای این صنعت می توان به ساخت دوچرخه های هوشمند توسط شرکت فوردموتور که در دوم مارس در کنگره جهانی بارسلونا رونمایی شد، نام برد. 

اخبار پرینتر سه بعدی

این دوچرخه ها ویژگی های منحصر به فردی از قبیل: ویژگی های سنسوری که هشدار سبقت را به دوچرخه سوار می دهد، لمسی بودن فرمان این دوچرخه و همچنین کمک پدال های به کار رفته در این دوچرخه که با استفاده از ضربان قلب دوچرخه سوار به رانش دوچرخه کمک می کند. هدف این شرکت از طراحی این دوچرخه ها، کمک به حمل و نقل راحت تر و سریعتر مردم در سطح شهر و حتی سفرهای بین شهری بود. این آزمایش می تواند زمینه ساز ساخت کلیه وسایل نقلیه هوشمند در سرتاسر دنیا باشد. 

اخبار پرینتر سه بعدی

از مهم ترین مزیت های کار این شرکت، می توان به استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت این دوچرخه ها اشاره کرد. این اقدام که به تولید نمونه های اولیه با استفاده از انواع تکنیک های تولید افزایشی و تکرار کردن و برطرف نمودن نقص های احتمالی در طراحی با نرم افزارهای سه بعدی منجر می شود باعث پایین آوردن هزینه و زمان تولید نمونه های اولیه به مقدار قابل توجهی می شود. این شرکت برای کاهش دادن هزینه های گزاف ساخت نمونه اولیه از تکنولوژی SLS و تکنولوژی FDM در طراحی و ساخت این دوچرخه ها استفاده کرده است.