جشنواره شیخ بهایی

یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و اولین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی در روزهای 19-21 اردیبهشت ماه 1394در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

این همایش با هدف ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت، نوآوری و فن آفرینی و شناسائی و تشویق ایرانیان فن‌آفرین سراسر جهان، اردیبهشت هر سال همزمان با سالروز بزرگداشت «شیخ‌بهایی» برگزار می‌گردد.

از آنجا که شیخ‌بهاء‌الدین محمد عاملی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده است، به پاس ارج نهادن به این عالم فرزانه و زنده نگه داشتن یاد او این جشنواره به نام «جشنواره فن آفرینی شیخ‌بهایی» نامیده شده است. جشنواره کلیه زمینه‌های فن آفرینی اعم از فنی و مهندسی، پزشکی و بهداشت، علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، خدمات و ... را در بر می‌گیرد و به گروه یا تخصص خاصی محدود نمی‌گردد.

این جشنواره به کشورمان محدود نبوده و ایرانیان فن‌آفرین مقیم خارج که بعضاً موفقیتهای بزرگی نیز در این راه کسب نموده‌اند به جشنواره دعوت شده و در بخشهای مختلف آن شرکت داده می‌شوند. این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و غیرمسابقه‌ای برگزار شده که بخش مسابقه‌‌ای شامل شناسایی برترین فن‌آفرینان، برترین طراحان کسب و کار و برترین حامیان فن‌آفرین و بخش غیرمسابقه‌ای شامل نمایشگاه، بورس ایده و سمینارهای آموزشی می‌باشد. امید است از این رهگذر بتوان همکاری بیشتر ایرانیان کارآفرین مقیم خارج را با ارکان مختلف فن‌آفرینی در کشور فراهم نمود.

شرکت ماشین های هوشمند هزاره سوم پاسارگاد آریان، اولین تولید کننده پرینتر سه بعدی در ایران نیز در این جشنواره حضور پیدا کرده است.

گزارش تصویری جشنواره شیخ بهایی

Bahaei (1)
Bahaei (10)
Bahaei (11)
Bahaei (12)
Bahaei (2)
Bahaei (3)
Bahaei (4)
Bahaei (5)
Bahaei (6)
Bahaei (7)
Bahaei (8)
Bahaei (9)