اخبار پرینتر سه بعدی

نمايشگاه‌هاى بين‌المللى با گرايشات علمي-فناوري پل ارتباطى بين بازرگانان، فناوران، صنعت‌گران و محققين کشورهاى گوناگون مى‌باشند که تنها براى نمايش کالاها و انجام مذاکرات تجارى پيرامون آنها برگزار نمى گردد، بلکه اطلاعات گوناگون در زمينه قيمت‌هاى رقابتى در سطح جهاني، آخرين استانداردهاى کيفي، آخرين پيشرفت‌هاى صنعتي، دستاوردهاى پژوهش علمى و ايده‌هاى اقتصادى - تکنولوژیکی نيز در خلال برگزارى نمايشگاه‌ها مورد تبادل قرار مى‌گيرند. 

 

به وجود آوردن زمينه مساعد جهت انجام ملاقات‌هاى سياسى و اقتصادى بين هیئت های بلندپایه کشورها در جهت ايجاد حسن تفاهم ميان آنها بيانگر بعد ديگرى از فلسفه وجودى این نمايشگاه‌ ها مى‌باشد؛ تا جائى که امروزه، نمايشگاه‌هاى بين‌المللى يکى از کارآمدترين ابزارها جهت گسترش مناسبات سياسي و فرهنگى به حساب می آیند. همچنين آشنائى مردم و متخصصين با فناوری و تکنيک‌هاى جديد و مدرن در سطح جهانى، بالا بردن سطح کمى و کيفى توليد و آشنا ساختن کشورهاى مختلف با امکانات و استعدادهاى دیگر کشورها ، از ديگر اهداف برگزارى نمايشگاه های بين‌المللى به شمار مى‌ رود. 

در سال هاي اخير آوازه موفقيت‌هاي جمهوري اسلامي ایران در حوزه­ هاي مختلف علمي و فناوري در سطح بين‌المللي پیچیده است و همچنین موقعيتهای استراتژيك، منابع انساني مستعد، منابع و ذخاير خدادادي و... كشورمان را تبديل به سرزمین فرصتها براي سرمايه‌گذاران و صاحبان فناوری جهت توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي و تجاري شان نموده است. اين ظرفيت‌ها فرصت مناسبي به منظور صادرات دانش و فناوري­ هاي داخلي به خارج از كشور و همچنين شناسايي توانمندي­هاي ديگر كشورها در حوزه فناوري­ هاي نو و وارد كردن آن به داخل كشور را فراهم ساخته است. 

با توجه به فقدان نمايشگاههای بين‌المللي مناسب در کشور كه در برگيرنده تمامي حوزه‌هاي فناوري باشد، سه دوره نمايشگاه اینوتکس در سالهاي ۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۳ با همت پارك فناوري پرديس و با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مركز همكاري‌هاي فناوري و نوآوري و سفارت ج.ا.ايران در روسيه در كشورمان برگزار گرديد. 

اولين نمایشگاه بين‌المللي فناوري‌هاي پيشرفته با حضور بيش از ۸۰ نفر از متخصصین روسي در قالب ۵۲ شركت فناور به مدت سه روز، در اسفندماه سال ۱۳۹۰ در تهران برگزار گرديد. در اين نمايشگاه، شرکت‌های روس آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود را در زمینه‌هایی همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی، نفت و گاز، فناوری زیستی، هوافضا و تجهیزات ساخت­ و­ساز به معرض نمایش گذاشتند. با تكيه بر دستاوردهاي دوره اول ، «دومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري‌هاي پيشرفته»، از تاريخ ۷ لغايت ۹ اسفندماه ۹۱ با شرکت ۱۲۰ نفر از متخصصين كشورهاي روسيه، بلاروس و اوكراين در قالب ۷۰ شركت برگزار گردید.

سومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري و نوآوري (INOTEX۲۰۱۴) در تاریخ ۲ الي ۴ خرداد ماه سال ۹۳ با حضور ۶۰ شركت فناور از كشورهاي روسيه (۳۴ شركت)، هند (۱۹ شركت)، كره‌جنوبي (۲ شركت)، آلمان، انگليس، چين، تركيه و ۵۷ شرکت ایرانی برگزار شد. نهايتا ۱۷ تفاهم‌نامه و قرارداد انتقال فناوري در حاشيه اين نمايشگاه به ارزش بيش از ۶ ميليون دلار به امضا رسيد. 

براي چهارمین دوره اين نمايشگاه (INOTEX۲۰۱۵) كه در خرداد ماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد، با تجربه موفق ساليان گذشته، هدف گذاری جهت دعوت از شرکتهای معتبر فناور از دیگر کشورهای جهان، در نظر گرفته شده است. در همين راستا حضور شركت‌هايي از بيش از ۲۰ كشور دنيا براي اين دوره برنامه‌ريزي شده است.  

شرکت ماشین های هوشمند هزاره سوم و پرینتر سه بعدی پدیدا نیز در این دوره نمایشگاه حضور داشت.  

اطلاعات غرفه شرکت ماشین های هوشمند هزاره سوم در نمایشگاه: سالن خلیج فارس - طبقه دوم - غرفه 125