اخبار پرینتر سه بعدی

امروزه پزشکان و جراحان چینی بر انواع کاربردهای پرینت سه بعدی در پزشکی تمرکز کرده اند و بسیاری از جراحی ها را با استفاده از این تکنولوژی انجام داده اند،

 

ساخت ایمپلنت ها، پروتزهای مصنوعی، جمجمه و فک، استخوان مصنوعی و و همچنین ساخت مدل های مرجع برای سهولت در جراحی یکی از متمایزترین کاربردهای چاپ سه بعدی در علم پزشکی است. چاپ سه بعدی به زودی به عنوان یکی از ابزار پزشکی قابل اعتماد تبدیل می شود و حتی ممکن است به عنوان بخش استاندارد در جراحی تبدیل شود. 

به همین منظور در چین بیمارستانی با همکاری مرکز پرینت سه بعدی تأسیس شده است که این مرکز خدمات پرینت سه بعدی را در بیمارستان در اختیار پزشکان و جراحان قرار می دهد. همکاری این مرکز که یکی از برجسته ترین مرکز خدمات پرینت سه بعدی در بلژیک است را با بیمارستان Fuwai چین می توان آغازگر تحولات عظیم این تکنولوژی در صنعت پزشکی دانست. 

این بیمارستان در حال حاضر با 967 تخت بزرگترین و مجهزترین بیمارستان قلب و عروق در چین شناخته شده است و نمایندگان این دو نهاد توافق نامه ای امضاء کرده اند که در آن مرکز خدمات چاپ سه بعدی در این بیمارستان توسعه داده و این تکنولوژی را به بخش لاینفک جراحی های پزشکی تبدیل کنند.  

پیترلیز که از طرف مرکز خدمات چاپMaterialise این توافق نامه را امضاء کرده در این باره توضیح می دهد:«در حال حاضر هدف ما در این بیمارستان خدمات مربوط به بخش قلب است و در آینده ای نزدیک این خدمات را توسعه و تمام پزشکان را به استفاده از این خدمات و چاپگر سه بعدی یا پرینتر سه بعدی ترغیب خواهیم کرد.»  

 اخبار پرینتر سه بعدی

همچنین می گوید:« استفاده از این خدمات علاوه بر پائین آوردن هزینه های درمان باعث اثر بخشی هر چه بیشتر نتایج درمان و بهبود بیماران می شود. از جمله برای نوزادانی که با نقص قلب به دنیا می آیند بسیار مفید است.»