آیدیران نام مسابقات طراحی صنعتی در ایران است که موسسه طراحان صنعتی ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در کشور برگزار می کند. این دوره از مسابقات در تاریخ 15 مهرماه 94 الی 18 مهر برگزار می شود. ماشین های هوشمند هزاره سوم و پرینتر سه بعدی پدیدا نیز در این مسابقات حضور دارد.

مسابقات طراحی صنعتی ایران جشنواره مسابقات آیدیران آغاز شد - 15 مهر 1394 :

جشنواره مسابقات طراحی صنعتی ایران با حضور اساتید و دانشجویان در مجموعه سرچشمه تهران واقع در میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، خیابان صیرفی زاده برگزار شد. این مراسم ساعت 8 صبح با برگزاری نمایشگاه آثار منتخب آغاز شد. گالری آثار شرکت کننده، غرفه ی محصولات برگزیده و غرفه حامیان از جمله بخش های این جشنواره  بود.

حضور Ralph Weigmann مدیر معتبرترین مسابقات طراحی صنعتی جهان در جشنواره :

Ralph weigmann مدیر معتبر ترین مسابقات طراحی صنعتی جهان (IF) در حدود ساعت ۱۰:۱۵ وارد نمایشگاه شدند که در حدود ۱۰۰ دقیقه به بازدید از غرفه های شرکت کننده در جشنواره پرداختند که از دقت عمل بالایی برخوردار بود به گونه ای که نوع رصد ایشان برای افراد حاضر شگفت انگیز بود.

افتتاحیه جشنواره - 15 مهر 1394 :

ساعت ۱۲ افتتاحیه جشنواره با خوش آمد گویی دکتر عابدینی (دبیر مسابقات آیدیران) به صورت رسمی آغاز شد. این برنامه با سخنرانی آقای wiegmann با محوریت حضور صاحبات صنایع و کارخانه جات و استفاده آنان از محصولات نمایشگاه ادامه پیدا کرد و در نهایت با سخنرانی آقای دکتر شفیعا پیرامون مسئله کارآفرینی پایان یافت.