موسسه ی دیزنی و دانشگاه کارنگی ملون، نرم افزار جدیدی را برای افراد مبتدی ساخته است تا از طریق پرینتر سه بعدی یک روبات محرک بسازند. این طرح به جدیدترین ابزار پیشرفته آنها لقب خواهد گرفت.

در جدید ترین ابزار پیشرفته ی موسسه دیسنی و دانشگاه کارنگی ملون؛ به کاربران کم تجربه این فرصت داده شده است تا خودشان پرینت سه بعدی روبات محرکشان را بسازند.ابزار طراحی به کاربران اجازه می دهد تا اندازه، شکل و تعداد پاهای روباتشان را با استفاده از ابزار ادیت و ویرایش تعاملی که محققان به آن "بصری" می گویند؛ انتخاب کنند. این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهد تا ساختار روباتشان را ویرایش کنند تا جایی که قادر خواهند بود راههایی را که بر رفتارهای روبات تاثیر می گذارند را شناسایی و مشاهده نمایند. این کار تضمین می کند که طرح ساخته شده قادر به حرکت است و در نتیجه کاربران کم تجربه مطمئن هستند طرحی می سازند که در واقع می تواند بایستد.

پرینتر سه بعدی

بنا بر گفته ی مارکوس گراس، معاون رئیس موسسه ی دیزنی : پیشرفت در تکنولوژی مدل سازی سریع، راه را برای ساخت ربات های شخصی آسان و آسان تر می کند اما طراحی یک ربات کاربردی همچنان یک چالش دشوار است که نیازمند وجود یک مهندس با تجربه است. سیستم جدید طراحی ما و پرینتر سه بعدی نه تنها این فاصله را رفع خواهد کرد بلکه نفعی بزرگ برای جامعه ی عظیم سازندگان و علاقه مندان به تکنولوژی در بر خواهد داشت.  

مطالب بیشتر: