هر دو محصول جدید فورد 2017 GT و فورد Mondeo Vignale از نمونه های اولیه ی پرینت سه بعدی بهره مند شده اند. طراحان فورد از یک سری نمونه های اولیه برای مدل اخیر 2017 GT استفاده کرده اند.

طراحان فورد از یک سری نمونه های اولیه برای مدل اخیر 2017 GT استفاده کرده اند که جهت اصلاح و تکمیل بخش های مربوط به فرمان ماشین و کنترل یکپارچگی ماشین و راننده است. مهندسان برای فورد مدل Mondeo Vignale از پرینتر سه بعدی جهت طراحی منحصر به فرد و کامل این ماشین در جلوی آن استفاده کرده اند. آنها همچنین از چندین نمونه پرینت سه بعدی برای طراحی رینگ های آلیاژی 19 اینچی، اگزوز و آلومینیومی که آن را احاطه کرده استفاده کرده اند. 

پرینتر سه بعدی در طراحی فورد

روش های نمونه سازی سنتی اغلب به ابزارهای تخصصی با تکنسین های تخصصی نیاز داشتند که برای تولید هر یک از قطعات آنها هفته ها و یا ماهها زمان لازم بود اما از زمانی که فورد استفاده از پرینت سه بعدی را به طور منظم آغاز کرده است؛ زمان انتظار جهت تولید قطعات از هفته ها به روزها و حتی ساعت ها کاهش یافته است. این مساله باعث شده است تا زمان تولید فورد به صرفه تر شود همچنین نمونه های پرینت سه بعدی هزینه های به مراتب کمتری به همراه دارد. پرینت سه بعدی به مهندسین اجازه می دهد تا قطعات را در دوره های گوناگون به آزمایش بگذارند و در زمان تولید از هر کدام استفاده نمایند. 

 

مطالب دیگر: