یک جفت از دربهای اصلی یک معبد بودایی هزار ساله در نزدیکی کیوتوی ژاپن، با دربهای جدیدی که با استفاده از تکنولوژی های مدرن مثل جوهر افشان و پرینتر سه بعدی تولید شده اند؛ جایگزین شدند. 

گروه آگفا گرافیگ ژاپن تلاش کردند تا در این پروژه از خلاقیت بهره مند باشند چرا که دربهای اصلی معبد بودایی به شکلی منحنی ساخته شده بودند که بازسازی و جایگزینی آنها از طریق پرینت دو بعدی میسر نبود. بنابراین این گروه یک روش کاملا جدیدی را طراحی کرد که به آنها این امکان را می داد تا بر روی سطوح منحنی درب ها با استفاده از قالب های پرینتر سه بعدی به طراحی بپردازند و امکان چاپ طرح ها را از طریق جوهر افشان بر روی سطح سه بعدی میسر سازند. آنها همچنین نیازمند طراحی یک نوع کاملا جدید از جوهر سفید بودند تا بتوانند بخش های سفید اصلی درب را بازسازی نمایند.  

پرینتر سه بعدی

معبد Byodo یکی از مهم ترین مناطق تاریخی ژاپن است که نه تنها یک گنجینه ی ملی برای این کشور به شمار می رود بلکه در فهرست میراث جهانی نیز به ثبت رسیده است. این معبد در اصل یک ویلای بسیار منحصر به فرد بوده است که در سال 1052 میلادی به معبد تبدیل شده است. دربهای اصلی معبد به منظور حفظ و نگهداری دقیق تر از آنها؛ با یک جفت درب جدید جایگزین شدند.  

 

مطالب دیگر: