آیا پرینتر سه بعدی می تواند جهان را نجات دهد؟ در ابتدا این امر ممکن است احمقانه به نظر برسد اما اخیرا در کنفرانس تغییرات آب و هوا 2015 در پاریس؛ سازندگان حوزه ی پرینت سه بعدی از کشور لهستان با یک راه حل جدید حضور پیدا کرده اند. 

در این نشست که با حضور متخصصان و سیاستمداران بی شماری در پاریس برگزار شده بود و تا جمعه ی گذشته نیز ادامه داشت؛ همگی حاضرین بر سر سیاست های منطقی جهت کاهش گرمایش جهانی به توافق رسیدند که البته با توجه به شرایط جهانی و سیاست های کنونی کشورها امر ساده ای نیست. اما این بادگیرهای کوچک ساخته شده از پرینت سه بعدی به عنوان بخشی از راه حل می توانند مورد استفاده قرار گیرند چرا که هم کم هزینه هستند، هم انتقالشان به اقصی نقاط دنیا آسان است و هم اینکه منبعی برای انرژی های تجدید پذیر هستند. 

پرینتر سه بعدی

این توربین ها از ABS با ساختاری ویژه و با حداقل مواد اولیه ساخته شده اند؛ صرفه جویی در مواد و هزینه از ویژگی های مهم توربین های پرینت سه بعدی است. البته ما هنوز نمی دانیم این راه حل هوشمندانه چگونه ذهن و سیاست های رهبران جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، با این حال تا کنون پرینتر سه بعدی یکی از راه حل های معقول جهت بهبود بهره وری و کمک به انرژی پایدار نشان داده شده است که قادر است به طور همزمان یک پنجم جمعیت جهان را به هم متصل نماید.  

 

مطالب دیگر: