روسیه موفق به ساخت یک پهباد نظارتی به وسیله پرینتر سه بعدی شد

وزن این پهپاد فقط ۴ کیلوگرم و دامنه‌ی حرکتی آن ۵ کیلومتر است. این پهپاد با موفقیت پرواز آزمایشی‌اش را انجام داد و در نمایشگاه Innoprom روسیه به نمایش گذاشته شد.

در حال حاضر، یک روز طول می‌کشد تا اجزای مختلف هواپیمای بدون سرنشین با پرینتر سه بعدی ساخته شود. مونتاژ آنها هم فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. طول این پهپاد ۲٫۴ متر است. سیستم پیشران این هواپیمای بدون سرنشین موتوری با دامنه‌ی عملیاتی ۵۰ کیلومتر است و در کشور روسیه تولید شده.

در کنفرانسی خبری نماینده شرکت سازنده خاطر نشان کردند که این پهپاد قادر است دوربین فیلم برداری را حمل کرده و برنامه های مختلفی را در ارتباط با جاسوسی و یا نظارت بر محدوده اجرا کند.

«سرگی اسکوکوف»، معاون مدیر عامل شرکت روسی UIMC می‌گوید: “با تکنولوژی پرینت سه بعدی فرایند تولید انبوه این دستگاه را به شدت کوتاه‌تر و ارزان‌تر می‌کند.” یکی از مزیت‌های اصلی پهپادی که با پرینت شده، این است که اگر هر یک از اجزای آن آسیب ببیند، خیلی سریع و راحت می‌توان جایگزین آن را تولید کرد.

اسکوکوف گفته که با پهپادهای ارزان پرینت شده می‌توانند ما را یک قدم به اعزام تعداد زیادی از این دستگاه‌ها به میدان جنگ و حل ماموریت‌های مختلف نزدیک‌تر کنند.

 

 

مطالب بیشتر: