حضور پرینتر سه بعدی پدیدا به عنوان نماینده ایران در بخش پرینت سه بعدی

سی و پنجمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جی تکس با حضور کشورهای مختلف جهان از قاره های آسیا، اروپا، آمریکا و آفریقا، 26 تا 30 مهر ماه سال جاری در شهر دوبی برگزار شد. 

 

جیتکس 2015

این نمایشگاه که از سال 1981 میلادی هر ساله در کشور امارات متحده عربی و در شهر دوبی برگزار می شود و به گونه ای رشد و توسعه یافته تا بتواند یکی از تاٌثیر گذارترین رویدادهای مرتبط با فناوری روز دنیا باشد. 

نمایشگاه امسال به عرضه محصولات مختلف در زمینه های گوناگون نظیر مراکز داده، وسایل هوایی بدون سرنشین، پرینتر سه بعدی، ربات ها، تکنولوژی صوتی، لوازم جانبی،بازی های رایانه ای،سخت افزار و نرم افزار،خدمات اینترنت، خدمات فناوری و لپ تاپ پرداخت. 

جیتکس 2015

با توجه به این نکته که صنعت چاپ سه بعدی با حدود 59 درصد رشد سالانه تا سال 2017 در سطح جهان، در حال ایجاد تحول در صنایع مختلف از جمله تولید، پزشکی، معماری، هوافضا، آموزش و غیره می باشد. امسال اولین سالی بود که پرینتر سه بعدی به عنوان یک گروه مستقل در این رویداد جهانی تعریف شد و شرکتهای بزرگ پیشرو در ساخت و تولید پرینترهای سه بعدی جدید ترین محصولات و راه حل هایشان را برای مسوولین کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در جی تکس به نمایش در آورند. 

جیتکس 2015

در میان شرکتهای حاضر در پاویون ایران یک شرکت دانش بنیان ایرانی که در قالب تنها نماینده ایران و پیشرو در تولید پرینتر سه بعدی در ایران حضور داشت. برای اکثر بازدید کنندگان بسار جالب بود که کشور ایران در کنار چند کشور بزرگ جهان دارای این تکنولوژی و توانمندی در ساخت پرینتر سه بعدی می باشد.  #پرینتر سه بعدی پدیدا

جیتکس 2015

 در حاشیه این نمایشگاه از اقای علیخانی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ایرانی درباره علت حضور در این نمایشگاه و همچنین محصولات ارائه شده و مزیت رقابتی پرینتر سه بعدی ایرانی پرسیدم وی اعلام داشت: علت حضور ما در نمایشگاه جیتکس 2015 توسعه روند صادرات محصولات ایرانی و آشناکردن بازدید کنندگان و تولیدکنندگان خارجی با توانمندیهای ایران در زمینه تولید پرینترهای سه بعدی با استانداردهای جهانی در ایران می باشد که خوشبختانه با استقبال بی سابقه ای روبرو شدیم .

وی افزود: در نمایشگاه جیتکس 2015 ما چهار گروه از توانمندی های کشور ایران را در زمینه پرینترهای سه بعدی به نمایش درآوردیم اول پرینتر سه بعدی صنعتی مدل پدیدا دوم پرینتر سه بعدی صنعتی مدل پدیدا پلاس سوم توانمندی ایران در تولید و صادرات مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی در دنیا و همچنین ارائه خدمات تخصصی مدلسازی سه بعدی هم سطح چند کشور بزرگ جهان در تکنولوژیهای مشابه. 

جیتکس 2015

 در مورد مزایای رقابتی این محصول خاطر نشان کرد: در تکنولوژی ساخت پرینترهای سه بعدی کشور ایران با این پرینتر سه بعدی صنعتی مدل پدیدا و پدیدا پلاس از 80 درصد محصولات مشابه تولید شده در دنیا کیفیت بالاتری دارد و همسطح 20 در صد باقیمانده می باشد ازمزایای دیگر این محصول می توان به قیمت پایین آن در مقایسه با سایر رقبا در این تکنولوژی و همچنین استهکام بسیار بالای این محصول اشاره کرد.

و به عنوان سوال آخر شما نمایشگاه جیتکس 2015 را چگونه ارزیابی می کنید و دستاوردهای آن برای شما به عنوان نماینده صنعت تولید پرینتر ایران چه بوده است؟ 

جیتکس 2015

علیخانی اضافه کرد: مذاکرات خیلی خوبی با نمایندگان ICT کشورهای امارات پاکستان هند تونس هنگ کنگ و آلمان در زمینه توسعه و تبادل محصول داشتیم که قرار شد بعد از نمایشگاه نمایندگان دو شرکت جهت عقد تفاهمنامه همکاری هماهنگیهای لازم را انجام دهند. 

/انتهای خبر /

 

 

مطالب دیگر: