مدل سازی پزشکی - کاربرد پزشکی در پرینتر سه بعدیمدل سازی پزشکی

افزایش دقت و سرعت عمل جراحی، کاهش زمان بیهوشی و خونریزی بیمار

با در دست داشتن اندام مورد جراحی بیمار در دست پزشک و مشاهده دقیق وضعیت جراحت و شکستگی، ساخت دقیق تر و سریعتر پلیت بازسازی قبل از عمل جراحی میسر می شود که موجب افزایش سرعت و دقت عمل جراحی، کاهش زمان بیهوشی بیمار و در نتیجه کاهش خونریزی و کاهش هزینه های عمل جراحی می شود.

 

جراحی فک بیمار سرطانی با مدل سازی پزشکی نمونه های پزشکی پرینت شده


 

 عمل جراحی فک و صورت در بسیاری از موارد منجر به برداشتن بخشی از استخوان بیمار می شود. پزشکان برای ترمیم بخش برداشته شده از قطعه ای به نام پلیت بازسازی استفاده می کنند که می بایست تا حد ممکن منطبق بر اندام طبییعی فرد باشد تا از تغییر ناهنجار چهره افراد پس از عمل جلوگیری شود. ساخت یک پلیت بازسازی کاملا منطبق بر چهره بیمار یکی از فرآیند های وقت گیر جراحی فک و صورت است. پزشکان برای این کار می بایست در هنگام بیهوشی بیمار پس از دیدن موضع، پلیت بازسازی را همانجا بسازد که این کار معمولا به زمان زیادی نیاز دارد.

گروه مهندسی ماشین های هوشمند هزاره سوم با ساخت نموه با دقت بسیار بالا از جمجمه بیماران با کمک فایل سی تی اسکن، این امکان را به پزشکان می دهد تا پیش از عمل جراحی، نمونه دقیق فک بیمار را بررسی یل با استفاده از آن پلیت بازسازی را با جمجمه بیمار منطبق کنند.

 

 

 

 

 

 مطالب مرتبط:

پرینتر سه بعدی چیست؟ مدل سازی سریع
پرینتر سه بعدی چیست؟ مدل سازی سریع